Jak peletová kamna a kotle fungují?

Peletová kamna jsou automatická kamna a kotle na ekologické spalování pelet. Tato kamna a kotle mají zásobník na pelety o objemu od 18 až do 50 kg dle typu kamen, díky tomuto zásobníku a elektronicky řízenému provozu mají dlouhou dobu hoření. Peletová kamna a kotle COLA mají celolitinovou spalovací komoru a tím je zaručena dlouhá životnost.

     

 

Kamna a kotle na pelety COLA lze naprogramovat dle typu elektroniky a kamen na 1 - 12 zapálení a vypnutí za den. Po zapnutí kamen dochází k vyfoukávání a čištění zbytku popela z topeniště. Poté začíná šnekový podavač dávkovat pelety do topeniště a zároveň dochází ke žhavení zapalovací svíčky. Po rozhoření se kotel přepne do režimu provozu a hoří na naprogramovaný výkon. Výkon kotle (kamen) lze pohodlně měnit třeba u sledování televize pomocí dálkového ovládání které je součástí kamen. Když dosáhnou kamna požadované teploty v místnosti, nebo (u kotlů s výměníken) teploty vody v radiátorech, kotel se automaticky přepne na minimální výkon (režim modulace), nebo se vypne.

dálkové ovládání

 

 Chaty a chalupy

 

U rekreačních objektů lze peletová kamna naprogramovat například na pátek odpoledne, abyste přijeli do vytopené chaty nebo chalupy. Druhá varianta je možnost dodat GSM modul, který zajistí vypnutí a zapnutí kamen pomocí mobilního telefonu.

 

Topeniště

Patentovaný systém topeniště umožňuje optimální spalování, protože je zajištěn řízený přívod spalovacího vzduchu k celému povrchu topeniště. To umožňuje spalovat různé druhy pelet bez změny parametrů. Při spalování se snižuje obsah popela a nehořlavých materiálů, což přispívá k ochraně životního prostředí.

               

 

Sekundární spalování

Do spalovací komory se přisává studený vzduch, který okysličuje emisní částice a dochází k sekundárnímu spalování kouřových plynů a prachových částic při teplotě 600 °C. Účinnost kamen se tímto procesem zvýší až dvojásobně a ušetří se až 40% paliva, emise zplodin je minimální a nedochází k znečišťování životního prostředí. Zplynováním emisních částic se prodlužuje doba hoření bez přikládání o 40% a tím se zmenšuje množství popela - je pouze 0,5% spálených pelet.

 

Přikládání paliva

Obsluha peletových kamen a kotlů je velice jednoduchá. Přikládání paliva má na starost šnekový podavač, který dodává palivo dle nastaveného programu a požadované teploty. Obsluha se stará pouze o doplňování zásobníku.

 

Peletová kamna COLA a elektronika

V kamnech na pelety jsou použity dva typy elektroniky:

1. Tradiční statická elektronika

Systém se statickou elektronikou má všechny záruky a certifikáty funkčnosti. Vykonává různé funkce, lze jej naprogramovat na každý den v týdnu se dvěmi zapnutími a vypnutími kamen denně. Výkon lze nastavit na pět hodnot. Součástí je dálkové ovládání, čidlo měřící teplotu místnosti, termostat hlídající teplotu pelet, měřič podtlaku hlídající odtah spalin. Automatické čištění topeniště, srozumitelné hlášení poruch, možnost připojení GSM modulu.

 

2. Nová  exklusivní elektronika

 

Systém nové elektroniky řídí a kontroluje :
 
-  automatické kalibrování spalovací komory
-  správné a bezpečné odvádění kouře přes kouřovody
- konstantní automatická diagnostika správného spalování přispívá k vysoké účinnosti
- automatické zapalování a vypínání s programovatelným týdenním časovačem s možností až 12 zapálení za den
- automatické čištění topeniště pro snadnější údržbu
- jednoduché a srozumitelné diagnostické hlášení poruch 
- ovládání v 6 jazycích
- možnost přesunout displej z kamen až do vzdálenosti 10 metrů
- možnost vložit G.S.M. modul
- aktualizovatelný software
 
 

 

V kamnech na pelety je použita nejvyspělejší elektronika a mechanické bezpečnostní systémy pro lepší bezpečnost a výkonnost.
 
- protivýbuchový ventil, který se otevře, pokud by došlo k tvorbě plynů.
- bezpečnostní termostat měřící teplotu v zásobníku pelet, který zabrání zvýšení teploty a vznícení pelet v zásobníku
- přístroj pro měření podtlaku ve spalovací komoře, který vypne kamna v případě, že není správný odtah do komína, zablokuje se kouřovod nebo roura pro nasávání vzduchu nebo nejsou pořádně zavřena dvířka kamen.
Ve všech případech se zastaví nakládání pelet, čímž se zabrání jejich nadměrnému hromadění v topeništi a kamna se vypnou. Na displeji se objeví nápis alarm a zkratka vysvětlující důvod vypnutí kamen. Totéž se stane, dojde-li k přerušení dodávky proudu. V tomto případě může mechanik naprogramovat opětovné zapálení kamen (zejména vhodné v oblastech s častějšími výpadky elektrické energie).
 
 
 
 
 
Oddělení výzkumu a vývoje neustále vylepšuje všechny součástky kamen na pelety.
Vyspělá elektronika, hořák s jedinečnými vlastnostmi, sálavé těleso a ventilátor s minimální spotřebou zaručují:
-         Ideální poměr vzduchu a paliva
-         Snížení množství nespalitelných zbytků
-         Snížení emisí jemného prachu
-         Nejvyšší výkon
  

Peletová kamna COLA s výměníkem

Součástí peletových kamen s výměníkem (řada TERMO) je příslušenství otopného systému, které zahrnuje :
- čidlo pro elektronické řízení teploty vody
- pojistný ventil 3 bar
- tlakové čidlo MIN 05-MAX 2.5bar
- třírychlostní oběhové čerpadlo
- možnost připojení druhého čerpadla pro ohřev užitkové vody
- možnost připojení bojlerového termostatu
- možnost připojení pokojového termostatu
- automatický sací ventil
 
Expanzní nádoba je součástí všech našich kamen na pelety TERMO.
 
 
 

 

Portál Lovosice Katalog firem - Firmy Litoměřice SEO Rozcestník Seznam-firem.info optimalizace PageRank.cz .: EM-LINKS :. www.uvodnik.cz Contraco.cz - katalog stránek Katalog-Firem.com
JAHHO.cz Výměna odkazů - kde rychle vyměnit odkaz?